Ознака: финансирање

Издвојуваме

МЕДИА: Мицкоски ја губи и Алфа ТВ? Дел од новинарите на излезна врата!

„Многу пари влегуваат, но уште повеќе се трошат. Проблемот е што никој не знае каде тие завршуваат. Извесно е само дека пари за септемвриската плата , нема. Кога ќе ја […]

Вести

Мицкоски е фатен жив, велат од иницијативата за вонреден конгрес

Мицкоски е фатен жив, велат од иницијативата за вонреден конгрес Во врска со скандалот за изборно финансирање на медиуми со нова реакција се јавија од иницијативата за вонреден конгрес, ви […]

Вести

Со парите на УСАИД се финансира и смената на новинари во „Макфакс“

  Зад кадровските и други промени што последниве месеци се случуваат во новинската агенција „Макфакс“, а кои се прават со финансиска поддршка на американската организација УСАИД, позната и по заложбите […]

Вести

Филип Петровски повторно ги праша Радио Слободна Европа кој ги финансира антивладините текстови!

Кој ги финансира бустираните текстови на Радио Слободна Европа?Порталот/радио кои се познати како изразито антивладино и антивмровски настроени секој дневно објавува текстови на Фејсбук кои се спонзорирани. Не е познато […]

Вести

Со криминал до средства за кампања: Српската полиција уапси соработник на опозицијата со дрога!

Откако се завршија изборите заклучно со прегласувањето во Теарце, беа потврдени досегашните статистики, односно дека ВМРО-ДПМНЕ останува со 51 мандат, наспроти опозициски СДСМ со 49 мандати.Во предизборниот период дојде до […]

Контроверзни фајлови

НАЈДОБАР ДОКАЗ ДОСЕГА: Американски функционери признаваат дека ги создале ИСИС и Ал Каеда!

Приказните околу тоа како Америка вооружува терористи, секојдневно добиваат сѐ повеќе и повеќе докази.Видеото кое е направено од исечоци, прикажува дека високи функционери од Белата куќа изјавиле дека финансираат, опремуваат […]

Вести

„Република“: Колку чинеа услугите на српските сеачи на магла платени од СДСМ?

СДСМ добила донации на сметка во Комерцијална банка од физички и правни лица во износ од 782.000 денари, или околу 13.000 евра, стои во извештајот за донации за 2015 година […]