Ознака: фокача

Кулинарство

Има нешто повкусно и од ПИЦА, а тоа се вика ФОКАЧА! – Морате да го пробате овој деликатес!

Еве како да ја приготвите оваа фокача…Рецепт со кој ќе направите промена во секојдневното мени. Еве како да ја приготвите оваа фокача: 500 гр брашно 1 сув квасец 350 мл […]