Ознака: фотографија

Мода

Есенски тренд аларм: Пуфкасти ракави во сите комбинации

Трендот ненаметливо започна во сезоната пролет/лето, но се чини дека дефинитивно ќе завладее оваа есен – пуфкастите ракави кои ќе ги видиме во сите можни комбинации – на маици, блузи, […]

Сцена

Синот на покојниот Синан Сакиќ стана татко- откако ќе видите каква фотографија сподели ќе ви се заледи крвта, а од текстот ќе роните солзи

Раперот Ален Сакиќ кој е син на познатиот српски пејач Синан Сакиќ стана татко. Имено тој на својот Инстаграм профил сподели дека станал татко на близнаци, но не го соопшти […]

Живот

Обидете се да погодите колку килограми имаат жените на фотографијата

Мерењето и следењето на промените во телесната тежина може да бидат добра техника за проверка на успешноста од слабеењето. Меѓутоа, слабеењето треба да биде базирано на здрава исхрана и вежбање, […]

Сцена

Анастасија е твоја копија – Цеца сподели слика од матура

Светлана Цеца Ражнатовиќ сподели фотографија од својата матура. Таа на Инстаграм објави фотографија и напиша Сеќавање. Фановите веднаш искоментираа како нејзината ќерка Анастасија е иста како неа.   View this […]

Uncategorized

Нина Бадриќ со селфи без шминка во петтата деценија – Младите можат да и завидуваат

Убавата Нина Бадриќ старее како виното, колку што годините си одат, таа е се поубава. Во петтата деценија направи селфи без шминка, а можат да и завидуваат и млади девојки.

Сцена

Познатата српска пејачка позираше со бебето- сите погледи беа вперени во еден детаљ од кои останаа сите во неверување

Пејачката Гога Секулиќ во декември минатата година го роди своето прво дете, синот Василиј Андреј, а сега ги изненади сите со најновата фотографија на социјалните мрежи. Фановите најмногу се израдуваа […]

Сцена

Синот на Аркан од првиот брак објави невидена фотографија со него- како ли ќе реагира синот на Цеца поради овој детаљ

Жељко Ражнатовиќ Аркан денеска би наполнил 67 години, а по тој повод на својот Инстаграм профил сподели фотографија од него и неговиот син Војин Ражнатовиќ. Војин објави фотографија со татко […]

Занимливости

Само 1% од луѓето можат да ги пронајдат сите 16 лица на оваа фотографија- ќе успеете ли Вие?

Познат бренд, еден од своите модели на мобилни телефони се одлучи да го престави на необичен начин. Како што тврдат тие само 1% од луѓето може да ги видат сите […]

Сцена

Северина завршила на операција

Северина утрово ги изненади своите фанови на Инстаграм со фотографија од болничка соба, која брзо потоа ја избришала. Откако хрватските медиуми успеале да стапат во контакт со нејзиниот ПР менаџер, […]

Сцена

Цел свет се смее на фотографијата од Дино Раџа и Меси

Легендарниот хрватски кошаркар Дино Раџа денес на социјалните мрежи објави дека му ја исполнил желбата на синот да се запознае со Лионел Меси. Раџа преку неговиот сонародник Иван Ракитиќ стигна […]