Ознака: фотографија

Сцена

Леонардо Ди Каприо објави слика од Скопје

Славниот холивудски актер, Леонардо ди Каприо објави слика на Инстаграм, споделувајќи извештај за влијанието на климатските промени на човековото здравје. Со извештајот, тој стави слика од скопскиот плоштад, на која […]

Сцена

Џенифер Лопез, имаш стилска двојничка во Македонија

Неодамна пишувавме за супер тандемот мајка и ќерка од Скопје, кои на Инстаграм се вистинска сензација со оглед на нивните секогаш досетливи, шарени и симпатични објави на профилот @sparklydaughter. Низ […]

Сцена

Сашко Коцев објави фотографија со ќеркичката

Актерот Сашко Коцев на социјалните мрежи ретко споделува приватни моменти. Токму поради тоа и фактот што неговата ќерка ретко ја покажува во јавноста неговата најнова фотографија на социјалните мрежи ги […]

Мода

Есенски тренд аларм: Пуфкасти ракави во сите комбинации

Трендот ненаметливо започна во сезоната пролет/лето, но се чини дека дефинитивно ќе завладее оваа есен – пуфкастите ракави кои ќе ги видиме во сите можни комбинации – на маици, блузи, […]

Сцена

Синот на покојниот Синан Сакиќ стана татко- откако ќе видите каква фотографија сподели ќе ви се заледи крвта, а од текстот ќе роните солзи

Раперот Ален Сакиќ кој е син на познатиот српски пејач Синан Сакиќ стана татко. Имено тој на својот Инстаграм профил сподели дека станал татко на близнаци, но не го соопшти […]

Живот

Обидете се да погодите колку килограми имаат жените на фотографијата

Мерењето и следењето на промените во телесната тежина може да бидат добра техника за проверка на успешноста од слабеењето. Меѓутоа, слабеењето треба да биде базирано на здрава исхрана и вежбање, […]

Сцена

Анастасија е твоја копија – Цеца сподели слика од матура

Светлана Цеца Ражнатовиќ сподели фотографија од својата матура. Таа на Инстаграм објави фотографија и напиша Сеќавање. Фановите веднаш искоментираа како нејзината ќерка Анастасија е иста како неа.   View this […]