Ознака: фото

Инстаграм

Еве како ова 12-годишно дете стана сензација само за една ноќ!

На многу начини Вилијам Франклин-Милер е како секое друго 12-годишно момче. Оди на училиште, игра рагби и се дружи со пријателите.Меѓутоа, има една сериозна разлика помеѓу него и секое друго […]

Фото

Кога си со Амди Бајрам и Бранко Црвенковски знај дека си на права страна

Твит на денот. Ако не и на неделата. Многу јасно низ да речеме една иронија и козерија ја отцртува трагикомичноста на нашето секојдневие поврзано со референдумот за самоукинување на Македонија […]

Фото

Мислиш ако ставиш знаци нема да поминат? Ова е Македонија бе брат!

Мислиш ако ставиш знаци нема да поминат? Ова е Македонија и тука ретко се почитуваат работи легендата вели дека постои Македонец кој почитувал знаци. Да можно ако е во друга […]

Регион

Фотографија ја вознемири јавноста: 37-годишен маж бакнува седмоодделенка пред училиште!

На 37-годишен маж од околината на Врање му е одредено задржување на 48 часа притвор поради постоење на сомнеж за извршено кривично дело „недозволено полно дејствие“. Тој се товари дека […]

Сцена

Анабела ја запали сцената на „Макфест“ – во синџири и секси корсет

Српската пејачка Анабела Атијас за првпат настапи на македонски фестивал и тоа во дует со штипјанецот Зоран Илиев.„Макфест“ годинава е нешто побогат со странски изведувачи, а Анабела се издвои од […]

Сцена

Карлеуша повторно со провокативна фотографија од Германија

Јелена Карлеуша и овој викенд го поминува работно во дијаспората, а за настапот подготвила специјално пеколна компбинација.Знаеме дека таа со години уме да ги истакне своите облини на илјада начини, […]

Сцена

Нема да ја препознаете! Еве како изгледала Стоја на 19 години!

Нема да ја препознаете! Еве како изгледала Стоја на 19 години!Кога Стојанка Новаковиќ Стоја ја објавила на својот Инстаграм профил сликата од својот прв албум, нејзините фанови останале без текст, […]

Сцена

Погледнете како изгледала Марија Шерифовиќ со долга коса!

Ова е досега невидена фотографија од Марија Шерифовиќ која е направена пред 15 години за време на снимањето на српска емисијаМарија тогаш не била позната, а гостувала во емисијата како […]

Фото

Девојче бе, каде вака облечена?

Очигледно е дека денес приватноста е сведена на минимално ниво, поради развојот на техниката и технологијата.Но, понекогаш тоа си има и позитивна страна. Како што е со конретниот случај, каде […]

Фото

Солиден превод за 1199 денари! Се гледа дека му оди англискиот

Да не е Фејсбукот, ќе останевме лишени од ретко јазично искуство на солиден превод во македонски маркет. „Каде е татко ми“ или на англиски „Каде ми е водата“.За среќа, се наѕираод […]