Ознака: фото

Сцена

Анабела ја запали сцената на „Макфест“ – во синџири и секси корсет

Српската пејачка Анабела Атијас за првпат настапи на македонски фестивал и тоа во дует со штипјанецот Зоран Илиев.„Макфест“ годинава е нешто побогат со странски изведувачи, а Анабела се издвои од […]

Сцена

Карлеуша повторно со провокативна фотографија од Германија

Јелена Карлеуша и овој викенд го поминува работно во дијаспората, а за настапот подготвила специјално пеколна компбинација.Знаеме дека таа со години уме да ги истакне своите облини на илјада начини, […]

Сцена

Нема да ја препознаете! Еве како изгледала Стоја на 19 години!

Нема да ја препознаете! Еве како изгледала Стоја на 19 години!Кога Стојанка Новаковиќ Стоја ја објавила на својот Инстаграм профил сликата од својот прв албум, нејзините фанови останале без текст, […]

Сцена

Погледнете како изгледала Марија Шерифовиќ со долга коса!

Ова е досега невидена фотографија од Марија Шерифовиќ која е направена пред 15 години за време на снимањето на српска емисијаМарија тогаш не била позната, а гостувала во емисијата како […]

Фото

Девојче бе, каде вака облечена?

Очигледно е дека денес приватноста е сведена на минимално ниво, поради развојот на техниката и технологијата.Но, понекогаш тоа си има и позитивна страна. Како што е со конретниот случај, каде […]

Фото

Солиден превод за 1199 денари! Се гледа дека му оди англискиот

Да не е Фејсбукот, ќе останевме лишени од ретко јазично искуство на солиден превод во македонски маркет. „Каде е татко ми“ или на англиски „Каде ми е водата“.За среќа, се наѕираод […]

Занимливости

Бебе се родило со потполно бела коса: Докторите шокирани, не можат да објаснат зошто!

Понекогаш бебињата кои се раѓаат, отстапуваат од стандардите на кои сме навикнати.Бебето Бенце е родено во Унгарија, но она што ги шокирало вработените на болницата е тоа што бебето е […]

Фото

Момци, доколку облечете ВАКВА МАИЦА, сите девојки ќе се вртат по вас!

Па и не само  девојките! Момци, доколку имате храброст  да облечете ваква маица, сите жени  ќе се вртат  по  вас… Па и не само  жените… Момци, доколку имате храброст  да облечете […]

Сцена

Не сте го виделе досега! Еве како изгледа Саша Матиќ без очила

Еве како изгледа Саша Матиќ без очилаСаша Матиќ за време на гостувањето на една српска емисија, пејачот е уловен без неговите црни очила.  Погледнете како изгледа… Саша Матиќ за време […]

Сцена

Од грдото пајче до секси заводник! Погледнете како изгледал Омер од „Вљубениот ерген“ на почетокот на кариерата!

Убавиот актер Бариш Ардук го  гледаме во улогата на Омер во  хумористичната серија „Вљубениот ерген“. Убедени сме дека многу&