Ознака: Хамилтон

Останати спортови

Хамилтон за милиметар пред Фетел, Алонсо петти

На првиот тренинг во пресрет на последната трка сезонава, Хамилтон беше најбрз со време 1:14:131. Сонот да во Мекларен кариерата ја заврши со две последователни победи во Светското првенство во […]

Останати спортови

Батон: Не знам дали Перез е дораснат за да го замени Хамилтон

Перез во болидот на Мекларен ќе го замени Луис Хамилтон кој преминува во Мерцедес. Иако Серхио Перез најави борба за шампионската титула во својата прва сезона со Мекларен, неговиот иден […]