Ознака: херпес

Здравје

АКО ИМАТЕ ХЕРПЕС, ЈАДЕТЕ ЛУК И ЈОГУРТ, А ОВАА ХРАНА ТРЕБА ДА ЈА ИЗБЕГНУВАТЕ!

„Досадната“ појава на кожата на усните може да се олесни со правилна исхрана. Вирусот херпес симплекс е присутен кај 95% од луѓето и бројот на „среќници“ кои никогаш немале херпес […]

Живот

Бебе добило херпес, откако било бакнато од странец!

Загрижената мајка, ја споделила својата страшна приказна.Бебињата се слатки и сакате да ги држите, галите и бакнувате, зар не? Но треба да размислите два пати. Ејми Стинсон, е мајка на […]

Живот

ОСЛОБОДЕТЕ се од непријатните херпеси преку ноќ: Мора да го пробате овој ЛЕК!

Херпесот е заразен вирус, кој напаѓа, кога ќе ви опадне имунитетот…Дали сте знаеле дека можете да го излекувате преку ноќ, користејќи само една состојка која ја имате дома? Веќе 5000 […]