Ознака: храна

Живот

Размислувањето за храна помага во губењето на тежината

Размислувањето за храна пред оброкот може да ви помогне во губење на тежината. Сеќавањето на вкусни оброци ви влијае да јадете помалку. Ако сонувате за крем тортата од фрижидерот, задржете […]

Живот

Што да јадете кога се чувствувате депресивни?

Депресијата често предизвикува да се впуштите на козумирање на лекови кои ги намалуваат нејзините несакани симптоми. Сепак, нема потреба да клукате апчиња, туку да почнете да конзумирате  храна која го […]

Занимливости

Хороскопот и храната

Кои намирници одговараат на кој хороскопски знак и која е тајната на витката линија на секој од нив, прочитајте во следниве редови. Овен: Нетрпелив гурман Заради нивната запалива природа, тие […]

Живот

7 правила за храната кои гарантираат витка линија

Следете ги овие едноставни правила и витката линија ќе ви биде загарантирана. Разновидноста е основа на здравјето Со мало внимание, организација на менито и проучување на рецептите, ќе ви биде […]

Живот

10 видови храна кои го забрзуваат метаболизмот

Брзиот метаболизам е првиот чекор кон здравјето, вели Лиза Лин, специјалист нутриционист. Со помош на нејзината диетска програма врз основа на енергетска храна која го забрзува метаболичкиот процес, загарантирано ќе […]