Ознака: целулит

Нега и убавина

Секој ден одвојте 10 минути за ова: Еве како да го ОТСТРАНИТЕ ЦЕЛУЛИТОТ во неколку чекори – резултатите ќе ве воодушеват

Целулитот е еден од најголемите проблеми со кои се борат жените кога станува збор за физичкиот изглед. Многу е тешко да се отстрани. Меѓутоа, ако посветите само десет минути на […]

Сцена

„Имам целулит, па што?“: Славни жени кои не се срамат да го покажат своето реално тело

На насловните страници од светските магазини секојдневно гледаме совршени жени. Секако тоа е само привид на совршенството кое се постигнува со обработување на нивните фотографии. Американската актерка Џенифер Лав Хевит […]

Нега и убавина

Четирите најчести митови поврзани со целулитот во кои сите веруваме

Во просек, околу 90% од жените во светот имаат целулит, а останатите 10% веруваат дека исто така го имаат. Целулитот е генерално присутен, и за жал во текот на годините […]

Нега и убавина

Рецепт за пилинг кој го уништува целулитот!

Пилингот е одличен препарат пред нанесување антицелулитни креми, а во комбинација со масажа, дава одлични резултати во борбата против целулитот. Можете да го купите, или можете да го направите сами. […]

Нега и убавина

Овие 5 намирници се најдобри „убијци“ на целулитот – доволни се само 3-4 порции неделно

Целутитот претставува промени на сврзното и поткожното масно ткиво кои го даваат добро познатиот „изглед на кора од портокал“. Целулитот нема никаква врска со нашата тежина – тој може да […]

Нега и убавина

7 намирници што може да ви помогнат во борбата против целулитот

Дури 80-90% од жените може да добијат целулит во одреден момент од животот. Иако постојат многу медицински начини за отстранување на целулитот, како што се ласерска терапија или операција, сите […]