Ознака: целулит

Нега и убавина

„Камерата лаже и ова е мојот целулит, сѐ е до аголот“ – сурово искрени фотографии

Оваа бринета од Дубаи отворено прикажува колку многу целулит има на телото и како Инстаграм е лага. Мерсер од Дубаи е фитнес инфлуенсерка која реално прикажува дека Инстаграм е само […]

Нега и убавина

Mногу повеќе од средство за расонување: Кафе за сјајна коса и кожа без целулит

Покрај тоа што е омилен напиток со кој се будиме наутро, кафето има бројни лековити својства кои влијаат на нашето здравје и убавина. Кафето е буквално вулкан од антиоксиданси, што […]

Нега и убавина

Бидете победник во битката против целулитот

Терминот целулит, кој е во медицината се појави во почетокот на триесеттите години на минатиот век, вклучува промени во мобилното ткиво на кожата и поткожното ткиво, односно сврзното и масното […]

Сцена

„Ова е мое тело, а ова е целулит“: Пејачката објавила фотографија од своето тело без фотошоп

Пејачката Деми Ловато одлучила повеќе да не го крие своето тело позади “алатките“ на фотошоп. Деми Ловато (27) секогаш била отворена за нејзината борба да изгледа добро и сега покажува […]

Нега и убавина

Побиен најголемиот мит за целулитот, ова треба сите жени да го знаат

За разлика од многу инфлуенсери на Инстаграм, д-р Хејзел Валас знае да објасни што е целулитот и како настанува. Таа е лекар, личен тренер и нутриционист. На нејзиниот профил на […]

Сцена

Не личи на себе: Некогаш беше најплатена манекенка поради своето тело, а сега на сите страни ѝ виси сало и целулит!

Манекенката Кејт Мос е фотографирана за време на одморот на една јахта на која била со пријателите. Костимот за капење ги открил сите нејзини несовршености – опуштениот стомак, колковите и […]

Живот

За здраво и затегнато тело: 3 чаеви за елиминирање на целулитот и масните наслаги

Речиси секоја жена барем еднаш во животот се соочила со борба против целулитот. Неговата појава не е секогаш поврзана со вишокот килограми, па дури и жените кои имаат речиси совршена […]

Нега и убавина

Трик кој го користат и најуспешните модели: Како визуелно да го скриете целулитот?

Целулитот е една од поупорните работи во животот со која секоја жена се бори, без оглед на тежината и годините. А, не се исклучок ниту најуспешните модели. Како тие се […]

Занимливости

Манекенка се соблекла и го покажала целулитот: „Претходно ова ме погодуваше и со часови плачев поради својот изглед“

Тајлах Робертс (24), поранешна натпреварувачка за австралиски „Топ модел“, сега е блогерка која промовира позитивен став кон телото. Своите полуголи фотографии не ги фотошопира на Инстаграм, туку без проблем ги […]

Нега и убавина

Со оваа природна крема отстранете го целулитот за само неколку дена

Во пресрет на летото, веројатно веќе почнавте да размислувате каде ќе го поминете годишниот одмор, а со тоа и да го подготвувате телото за на плажа. Секоја дама се соочува […]