Ознака: целулит

Нега и убавина

Што е целулит, зошто неговата појава е нормална и како да се ослободите?

Првото нешто што треба да го знаете: целулитот е сосема нормален феномен, а тоа го имаат и жените од сите големини и облици. Но, што е целулит?  Целулитот не е медицински, […]

Нега и убавина

„Камерата лаже и ова е мојот целулит, сѐ е до аголот“ – сурово искрени фотографии

Оваа бринета од Дубаи отворено прикажува колку многу целулит има на телото и како Инстаграм е лага. Мерсер од Дубаи е фитнес инфлуенсерка која реално прикажува дека Инстаграм е само […]

Нега и убавина

Mногу повеќе од средство за расонување: Кафе за сјајна коса и кожа без целулит

Покрај тоа што е омилен напиток со кој се будиме наутро, кафето има бројни лековити својства кои влијаат на нашето здравје и убавина. Кафето е буквално вулкан од антиоксиданси, што […]

Нега и убавина

Бидете победник во битката против целулитот

Терминот целулит, кој е во медицината се појави во почетокот на триесеттите години на минатиот век, вклучува промени во мобилното ткиво на кожата и поткожното ткиво, односно сврзното и масното […]

Сцена

„Ова е мое тело, а ова е целулит“: Пејачката објавила фотографија од своето тело без фотошоп

Пејачката Деми Ловато одлучила повеќе да не го крие своето тело позади “алатките“ на фотошоп. Деми Ловато (27) секогаш била отворена за нејзината борба да изгледа добро и сега покажува […]

Нега и убавина

Побиен најголемиот мит за целулитот, ова треба сите жени да го знаат

За разлика од многу инфлуенсери на Инстаграм, д-р Хејзел Валас знае да објасни што е целулитот и како настанува. Таа е лекар, личен тренер и нутриционист. На нејзиниот профил на […]

Сцена

Не личи на себе: Некогаш беше најплатена манекенка поради своето тело, а сега на сите страни ѝ виси сало и целулит!

Манекенката Кејт Мос е фотографирана за време на одморот на една јахта на која била со пријателите. Костимот за капење ги открил сите нејзини несовршености – опуштениот стомак, колковите и […]