Ознака: целулит

Живот

За здраво и затегнато тело: 3 чаеви за елиминирање на целулитот и масните наслаги

Речиси секоја жена барем еднаш во животот се соочила со борба против целулитот. Неговата појава не е секогаш поврзана со вишокот килограми, па дури и жените кои имаат речиси совршена […]

Нега и убавина

Трик кој го користат и најуспешните модели: Како визуелно да го скриете целулитот?

Целулитот е една од поупорните работи во животот со која секоја жена се бори, без оглед на тежината и годините. А, не се исклучок ниту најуспешните модели. Како тие се […]

Занимливости

Манекенка се соблекла и го покажала целулитот: „Претходно ова ме погодуваше и со часови плачев поради својот изглед“

Тајлах Робертс (24), поранешна натпреварувачка за австралиски „Топ модел“, сега е блогерка која промовира позитивен став кон телото. Своите полуголи фотографии не ги фотошопира на Инстаграм, туку без проблем ги […]

Нега и убавина

Со оваа природна крема отстранете го целулитот за само неколку дена

Во пресрет на летото, веројатно веќе почнавте да размислувате каде ќе го поминете годишниот одмор, а со тоа и да го подготвувате телото за на плажа. Секоја дама се соочува […]

Нега и убавина

Дечко ѝ ја омаловажувал поради нејзиниот целулит, а за да му врати за сè што ѝ направил целосно се трансформирала!

Цели 4 години Скарлет Скинер не ги соблекувала нејзините панталони поради суровите коментари на нејзиниот дечко за целулитот којшто таа го имала на нозете. За да му врати за за […]

Нега и убавина

Дами, од овој момент заборавете на целулитот! Еве на кој начин!

Не очајувајте, за секоја неправилност постои решение. Најважната тема за отстранување на „најголемиот непријател“ на жените ширум светот е актуелна, а брои дури 80% од припадничките на понежниот пол, кои […]