Ознака: цени

Живот

Не смеат да се зголемат цените на лимон, портокал, мандарини, грејпфрут и клементина во Македонија

На предлог на Министерството за економија, Владата на Македонија на денешната седница донесе Одлука за замрзнување на цените на лимон, портокал, мандарина и грејпфрут и клементини. Според Одлуката за посебни […]

Вести

Институциите тврдат дека храна има доволно: За поскапување казни до 5.000 евра, па и една година затвор

Прехранбената индустрија во земјава им порачува на граѓаните дека нема потреба панично да купуваат залихи зашто има доволно леб, брашно, масло за јадење, млеко, млечни производи, јајца, кондиторски производи, месо […]

Вести

ЌЕ ИМА ЛИ ПОВТОРНО ЗГОЛЕМУВАЊЕ: Од понеделник нови цени на горивата

Регулаторната комисија за енергетика утре напладне треба да ги соопшти новите цени на горивата кои ќе важат од полноќ. Со последната промена, минатата недела малопродажните цени на бензините и дизелот […]

Вести

Нови цени на горивата од понеделник

Регулаторна комисија за енергетика утре напладна ќе ги соопшти новите цени на горивата. Со последната промена минатата недела за половина денар поевтинија бензините, дизелот и екстра лесното масло за домаќинства […]

Вести

Спремете се за промена – Од утре нова цена на горивата во Македонија

Малопродажните цени на бензините и дизелот неделава се намалија за еден денар, според одлуката на Регулаторната комисија за енергетика. Согласно одлуката, новата цена на Еуросупер БС-95 изнесува 68,50 денари за […]

Вести

Од утре нова цена на горивата

Регулаторната Комисија за Енергетика утре напладне ќе ги објави новите цени на горивата кои ќе важат од полноќ. Минатата недела немавме промена на цените на бензините. Цената за еден литар […]

Вести

Нови цени на горивата

Регулаторната комисија за енергетика напладне треба да ги соопшти новите цени на горивата кои ќе важат по полноќ. Со последната промена на цените минатата недела, поевтинија бензинот и дизелот во […]

Економија Македонија

РКЕ одлучи: Ова се цените на горивата од полноќ

Нема промена на цените на горивата во Македонија. Ова е одлуката која Регулаторната Комисија за енергетика ја донесе денеска, една недела по последната промена на цените на горивата. Ценовниците остануваат […]

Вести

Макпетрол со реакција: Цените на горивата треба да бидат пониски

„Макпетрол“ АД реагира на денеска одредените малопродажни цени на нафтата и нафтените деривати по новата методологија на Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ) и смета дека требало да бидат пониски за […]