Ознака: центар

Скопје

МИНАТАТА НЕДЕЛА САНКЦИОНИРАНИ СЕ 182 НЕПРОПИСНО ПАРКИРАНИ ВОЗИЛА НА ТЕРИТОРИЈА НА ОПШТИНА ЦЕНТАР

ЈП Паркинзи на Општина Центар и Општина Центар во соработка со Сообраќајната полиција-Скопје минатата недела санкционираа 182 непрописно паркирани возила кои го попречувале нормалното и безбедно одвивање на сообраќајот. Во […]

Скопје

ВО ТЕКОТ НА ЕДНА НЕДЕЛА САНКЦИОНИРАНИ 255 НЕПРОПИСНО ПАРКИРАНИ ВОЗИЛА НА ТЕРИТОРИЈА НА ОПШТИНА ЦЕНТАР

ВО ТЕКОТ НА ЕДНА НЕДЕЛА САНКЦИОНИРАНИ 255 НЕПРОПИСНО ПАРКИРАНИ ВОЗИЛА НА ТЕРИТОРИЈА НА ОПШТИНА ЦЕНТАР ЈП Паркинзи на Општина Центар и Општина Центар во соработка со Сообраќајната полиција-Скопје во текот […]

Скопје

Богдановиќ: Општина Центар останува доследна на своите заложби за развој на културата

Во Општина Центар  официјално започна со работа Културно-социјалниот простор (КСП) „Центар-Јадро“, прва институција од овој тип на цивилно-јавно партнерство во државата.Овој модел е втемелен на партнерство помеѓу локалната власт, Општина […]

Вести

Општина Центар ќе ја урива ресторантската терасa на Љупчо Ристовски од Интегра.

Општина Центар ќе ја урива ресторантската терасa на Љупчо Ристовски од Интегра. Изградената тераса треба да се урне во рок од 3 дена. Доколку тоа не го стори инвеститорот ќе […]

Вести

За Груевски 1 ипол година затвор, а за Миле Јанакиески условна казна

За Груевски 1 ипол година затвор, а за Миле Јанакиески условна казна Судот ги прогласи за виновни обвинетите во случајот за нарачаните шамари во Центар. Првата казна за Миле Јанакиески […]

Вести Македонија

Утрово во Скопје најзагадено во Центар, Карпош и Ректорат

Високи концентрации на ПМ 10 честички во воздухот утрово се регистрирано во скопските мерни места Карпош (128 милиграми на метар кубен ), Ректорат (123) и Центар (113). Средна загаденост има во […]