Ознака: цеца ражнатовиќ

Сцена

Цеца е носталгична за младоста- сподели фотографии стари 20 години и покажа дека џиновските гради и се од младоста

Српската фолк дива Цеца Ражнатовиќ е поприлично активна на социјалните мрежи каде секојдневно објавува низа фотографии. Имено, пејачката речиси секојдневно пребарува низ старите фото-албуми, а спомените и навираат емоции кои […]

Сцена

Сакам да се вљубам во Србин: Цеца Ражнатовиќ откри кога повторно ќе се мажи и го “запали“ Балканот!

Во изминатиов период фолк-дивата Цеца Ражнатовиќ неколку пати ја посети Русија, па се чини нормално фановите да се прашуваат дали можеби пејачката успела таму да си пронајде сродна душа. Таа, пак […]

Сцена

Цеца во оваа зграда живееше пред да се омажи за Аркан, а еве што велат соседите за она што и се случувало во тоа време

Фолк sвездата Цеца Ражнатовиќ е родена во Житораѓа каде што порасна, но и пред да се омажи за Жељко Ражнатовиќ Аркан, започна да живее во Белград, во Врачар. Во 1993 […]

Сцена

Двете имаат иста судбина- им ги ликвидираа саканите мажи, па решија на суд да докажат дали учествувале во нивните убиства

Јелена Карлеуша и Цеца Ражнатовиќ денеска се сретнаа на суд во Белград на закажаното рочиште во основниот суд во Белград по повод кривичната пријава од страна на Ражнатовиќ против Карлеуша. […]

Сцена

Цеца откри како би сакала да влезе во 2019-та година: „Ајде, на здравје, Светлана!“

Популарната пејачка Цеца Ражнатовиќ за време на гостувањето во една новогодишна емисија, откри како би сакала да влезе во новата година. Земајќи предвид дека сите Нови години досега ги помина […]

Сцена

Цеца го прослави роденденот без градник и гаќички

Балканската ѕвезда Цеца Ражнатовиќ вчера го прослави својот 45 роденден во друштво на најблиските пријатели. На забавата присуствуваа нејзиниот син Вељко со свршеницата Богдана, додека ќерката на пејачката Анастасија блесна […]

Сцена

Кога ќе дознаете што доби Цеца и вие ќе се наежите

Популарната пејачка Цеца Ражнатовиќ денес наполни 45 години, а денот го помина во друштво на своето семејство и блиските пријатели. Утрово, пред нејзината куќа во населбата Дедиње ја пречекаа неколку […]

Сцена

Марина Туцаковиќ : Ќе и ја исполнам животната желба на Анастасија Ражнатовиќ

На Анастасија Ражнатовиќ од секогаш и било голема желба нејзината прва песна да ја напише долгогодишната пријателка на нејзината мајка, а таа е Марина Туцаковиќ, но од оваа желба Анастасија […]