Ознака: ЦИРКУС

Издвојуваме

Мицковски вечерва изсвиркан на протестот кој сам го организираше

Мицковски вечерва изсвиркан на протестот кој сам го организираше Како што може да се чуе од видеото, веднаш по започнувањето на говорот започна и свиркање кон Мицковски кое треа цело […]

Издвојуваме

По Мицкоски и Милошоски сега и Александар Николоски ќе формира нова влада предводена од ВМРО ДПМНЕ!

Во овој момент има неколку пратеници од владејачкото мнозинство, кои што сериозно размислуваат да го напуштат истото и да се формира ново парламентарно мнозинство во Собранието со цел да падне […]

Вести

Стојанче нема веќе да крши ќерамиди, сега бил функционер

Стојанче нема веќе да крши ќерамиди, сега бил функционер Еве вака објасни самиот тој во пост на Фејсбук и Твитер. Наравоучение: Глупирањето може да ве направи директор… Заврши времето кога […]

Саботна Јавна Ономатопеја

Сашо Панговски: Мицко не си победил никад, бладаш!!

Тргнете го болесников и неговите инсталации пред да почнете да си зборите сами со себе #Штаботоми… Пак ќе победел…. НЕ МОЕШ ДА ПОБЕДИШ #ПАК АКО НИКАД НЕ СИ ПОБЕДИЛ БОЛЕСНИКУ! […]

Избор на уредникот

Изгледа со мене нешто не е во ред!!

Изгледа со мене нешто не е во ред, па немам капацитет да го познаам “прагматичниот рационален” момент на “патриотизмот”… т.е. стомак немам изгледа, оти од самата помисла на некои “патриотски” […]

Занимливости

Со вриштење против КОРОНА, ете и тоа има (видео)

Со вриштење против КОРОНА, ете и тоа има, барем се олабавија Анѓела Орбаниќ на Фејсбук покренала иницијатива до своите сограѓани од хрватското градче Водици – да се дерат заедно, сите, […]

Вести

Влада објави преписка на Мицковски и Рашковски

Влада објави преписка на Мицковски и Рашковски. Еве го интегралниот текст: Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ да престане да врши притисок врз институциите и да престане помошта за граѓаните кои се враќаат […]