Ознака: црна гора

Регион

Убиство на летување на ова познато туристичко место во Црна Гора- уапсена жена

Цргногорската полиција ја уапсила 61-годишната Д.Ж. државјанка на Казахстан во Бар поради сомнение дека го убила 61-годишниот И.Ш. државјанин на Кзахстан. Од црногорската управа на полицијата соопштено е дека полицијата, […]

Регион

Туристите во Црна Гора се жалат на вирус и шуга, властите молчат

Голем број на деца биле донесени на лекарски преглед поради проблеми со стомакот, додека возрасните воглавно имаат проблем со кожни заболувања, велат туристи кои деновиве летуваат на црногорското приморје, пренесува […]

Регион

Страшно невреме вчера направи пустош во Црна Гора (ВИДЕО)

Вчера попладне Црна Гора ја зафати страшно невреме, во кое луѓе едвај спасуваа жива глава на поројниот дожд, ветерот, грмотевиците и во силните бранови. Невремето создаде многу проблеми и во сообраќајот. Повеќе […]

Сцена

Ќерката на Трамп на летување во Црна Гора плаќа со картичка и не остава бакшиш

Тифани Трамп (25), помладата ќерка на американскиот претседател Доналд Трамп (73), со момчето летува во Црна Гора. Тие се сместени во најскапиот хотел „Регент” во Тиват. Деновите ги поминуваат главно […]

Занимливости

За оние кои ќе одат на летување во Црна Гора ова се цените на лежалка, кафе, брза храна

Ако годинава дестинација за летување планирате да ви биде Црна Гора тогаш добро е да ги знаете овие информации во поглед на цените . Цените во Црна Гора останаа на […]

Издвојуваме

БРИТАНСКИ ДОКУМЕНТИ ЗА ВОСТАНИЕ ВО МАКЕДОНИЈА ОД 1841 ГОДИНА

Некои недобронамерни извори често ја пласираат тезата дека терминот „Македонија“ почнал да се користи по Берлинскиот конгрес од 1878 година, кога по формирањето на бугарското кнежевство, како и зголемувањето на […]

Регион

Трагедија го потресе Балканот: Се удави тричлено семејство, како и момчето што се обиде да ги спаси

Четири лица загинаа откако чамец се превртел денеска на Скадарското Езеро, во близина Врањина во Црна Гора. Се работи за тричлено семејство и момче, кое се обидело да ги спаси. […]

Вести Регион

Отворена граница и со Македонија, посака Еди Рама

Весникот Observer објави дека во својата порака на крајот од изминатата 2018. година албанскиот премиер, Еди Рама рекол дека по отворањето на границата на Албанија со Косово, истото барање ќе […]

Вести Регион

Црна Гора ќе стане првата следна членка на ЕУ, тврди Ѓукановиќ

Единствено обединета Европа е стабилна Европа, рече претседателот на Црна Гора Мило Ѓукановиќ, обраќајќи се пред студентите на Оксфорд. Без разлика дали ќе биде или не членка на ЕУ, на […]