Ознака: црна гора

Вести

Стоп за македонските туристи во Хрватска и во Црна Гора

Македонија не е меѓу десетте земји за чии туристи ќе бидат отворени хрватските граници ова лето. Премиерот Андреј Пленковиќ, со спортски речник, денеска објави листа со држави чии граѓани ќе […]

Балкан

Цената на лежалките ќе достигне и до 120 евра – на кои плажи во Црна Гора ќе биде најскапо

Црна Гора најави дека капалиштата ќе бидат отворени од 18 мај. Туристите ќе имаат многу поголема удобност затоа што плажите нема да бидат пренатрупани, бидејќи мора да се почитува задолжителното […]

Балкан

Еве кога ќе почне туристичката сезона во Црна Гора

Директорката на црногорската Национална туристичка организација, Жељка Радак Кукавичиќ изјави дека почетната фаза на обнова на туризмот во Црна Гора почнува во јули. Таа додаде дека сепак тоа ќе зависи […]

Балкан

Во Црна Гора под надзор 184 лица поради коронавирус

Во Црна Гора во моментов 184 лица се под здравствено-санитарен надзор поради актуелниот коронавирус, изјави денеска епидемиологот Божидарка Ракочевиќ од црногорскиот Институт за јавно здравје. Таа истакна дека Црна Гора […]

Сцена

Секоја жена посакува ваков маж за денот на вљубените- еве со што вредно илјадници евра ќе ја почести Боба пејачката на овој ден

Лепа Брена и Боба Живојиновиќ неодамна прославија 28 години брак, а изгледаат заљубени како и првиот ден. Имено, парот моментално се наоѓа во Црна Гора каде го прославува и „Денот […]

Балкан

Убиство на летување на ова познато туристичко место во Црна Гора- уапсена жена

Цргногорската полиција ја уапсила 61-годишната Д.Ж. државјанка на Казахстан во Бар поради сомнение дека го убила 61-годишниот И.Ш. државјанин на Кзахстан. Од црногорската управа на полицијата соопштено е дека полицијата, […]