Ознака: чавез

Вести

Венецуелски лекар предвидува дека на Чавез му останува да живее до април

На претседателот на Венецуела, Хуго Чавез, кај кого повторно се откриени малигни клетки, му останува да живее уште неколку месеци, најдоцна до април 2013 година, рече во интервју за колумбиското […]