Ознака: чавез

Вести

Погребот на Чавез во петок, реакции од светот

Венецуелската влада прогласи седумдневна жалост поради смртта на 58-годишниот претседател Уго Чавез кој ја загуби двегодишната битка со ракот, и објави дека погребот ќе биде извршен во петок, соопшти на […]

Вести

Повторно се влоши здравјето на венецуелскиот претседател Чавез

Здравствената состојба на венецуелскиот претседател Уго Чавез кој боледува од карцином, повторно се влошило по новата тешка инфекција на дишните патишта и неговото здравје е тешко, објави во понеделникот навечер […]

Вести

Чавез ставен на нов третман со хемотерапија

Лекарите му препишале нов третман со хемотерапија на венецуелскиот претседател Уго Чавез, кој беше подвргнат претходно на Куба на неколку онколошки хируршки интервенции , пренесува во саботата Associated Press повикувајќи […]

Вести

Хуго Чавез оди на хемотерапија и е во „добра состојба“

После сите шпекулации за смртта и исклучувањето на Хуго Чавез од апарати потпретседателот на државата Николас Мадуро синоќа излезе со изјава. Венецуелскиот претседател во моментот оди на хемотерапија и е […]

Вести

Венецуела демантира дека Чавез е исклучен од апаратите

Министерството за надворешни работи на Венецуела негираше во четвртокот дека претседателот Уго Чавез е исклучен од системот за поддршка на виталните функции   Министерството за надворешни работи на Венецуела ја […]

Вести

Хуго Чавез е исклучен од апаратите

Поранешниот амбасадор на Панама во Организацијата на американските држави, Гиљермо Кочес, изјави во средата по локално време дека поседува доверливи информации, според кои кај претседателот на Венецуела, Уго Чавез уште […]

Вести

Ненадејното враќање на Чавез отвора многу прашања

Ненадејното враќање на венецуелскиот претседател Уго Чавез во татковината по двомесечното лекување од рак на Куба беше дочекано од одушевување од страна на неговите приврзаници кои стравуваа да не биде […]