Ознака: чај

Занимливости

Дознајте за НЕВЕРОЈАТНАТА МОЌ на чајот од магдонос!

Чајот од магдонос низ историјата се користел и по препорака на билкарите за олеснување и одржување на редовен менструален циклус, и како лек за враќање на матката во првобитната положба […]

Занимливости

Чајот и неговите делотворности за одржување на менталната виталност

Иако многумина чајот го пијат само кога се болни, научниците докажале дека чајот исто така помага за одржување на менталното здравје особено во постарата доба. Тоа е забележано особено кај […]