Ознака: чај

Вести

УМС во повеќе градови делеше топол чај на посетителите на Богојавленската служба

Членови УМС на ВМРО-ДПМНЕ низ повеќе градови во Македонија делеа топли напитоци на присутните на Богојавленската служба.Низ Македонија православните христијани го слават големиот христијански празник Богојавление Водици, а членовите на […]

Живот

Имате висок крвен притисок? Се препорачува овој чај од само две состојки!

Хипертензијата  може да се добие од нездрава исхрана но е и наследна . Постојат два вида хипертензија примарна и секундарна. За примарната нема конкретни фактори кои влијаат освен тоа што […]

Живот

Со овој зачин ќе ја излечете настинката брзо и ефикасно

Истражувањата покажуваат дека има два до три пати повеќе антиоксиданси од другите продукти .  Чајот од оригано ги регулира здравствените тегоби предизвикани од падот на имунитетот и нарушување на цревната  […]

Живот

Подобро никогаш да не дознаевме: Разбиен митот за брусниците, ја изгубија сета своја моќ!

Резултатите од најновите  истражувања покажуваат  дека  брусницата ниту  ги  лечи ниту  ги  спречува уринарните инфекции.Со  децении живееме во  уверување дека брусницата има благотворо дејство  на симптомите  на уринарните инфекции, но  […]

Живот

Со само 3 шолји од овој чај дневно, ќе изгубите 8 сантиметри во струк

Се што ви е потребно е зелен чај, цимет и ливоров лист.Денес ќе ви претставиме еден начин на слабеење, кој предизвика неверојатна глобална интернет реклама. Веројатно поради тоа што овој начин навистина делува.  […]

Живот

Сте слушнале ли некогаш за благодетите на чајот од ѓумбир?

Ѓумбирот е корен кој е преполн со хранливи материи.Ова растение помага и кај варењето на храната, а воедно ги апсорбира хранливите материи од храната. Исто така, ја ублажува надуеноста во цревата […]