Ознака: чај

Живот

Со овој зачин ќе ја излечете настинката брзо и ефикасно

Истражувањата покажуваат дека има два до три пати повеќе антиоксиданси од другите продукти .  Чајот од оригано ги регулира здравствените тегоби предизвикани од падот на имунитетот и нарушување на цревната  […]

Живот

Подобро никогаш да не дознаевме: Разбиен митот за брусниците, ја изгубија сета своја моќ!

Резултатите од најновите  истражувања покажуваат  дека  брусницата ниту  ги  лечи ниту  ги  спречува уринарните инфекции.Со  децении живееме во  уверување дека брусницата има благотворо дејство  на симптомите  на уринарните инфекции, но  […]

Живот

Со само 3 шолји од овој чај дневно, ќе изгубите 8 сантиметри во струк

Се што ви е потребно е зелен чај, цимет и ливоров лист.Денес ќе ви претставиме еден начин на слабеење, кој предизвика неверојатна глобална интернет реклама. Веројатно поради тоа што овој начин навистина делува.  […]

Живот

Сте слушнале ли некогаш за благодетите на чајот од ѓумбир?

Ѓумбирот е корен кој е преполн со хранливи материи.Ова растение помага и кај варењето на храната, а воедно ги апсорбира хранливите материи од храната. Исто така, ја ублажува надуеноста во цревата […]

Живот

Запознајте го човекот кој го ПОБЕДИЛ ракот: Еве која БИЛКА му го спасила животот!

Џон ди Карло, е 72-годишен човек, кој поминал низ интензивни и агресивни третмани на хемотерапија, се лекувал полни три години, пред докторите да го испрата дома, за да ги помине […]

Живот

Земете семки од лубеница и зовријте ги! Резултатот ќе ве ШОКИРА!

Ако уживате во лубеницата, тогаш треба да знаете дека семките од лубеницата овозможуваат многу здравствени предности, и се особено ефикасни за подобрување на системот за варење.Семките од лубеница се богати […]

Живот

РЕЗУЛТАТИ ПО 24 ЧАСА! Чај за слабеење предизвика глобално лудило!

Рецепт за слабеење од само три состојки, предизвика глобално лудило. Оние кои го пробале велат дека делува за само 24 часа!Подготовка: Зовријте 800 мл вода, тргнете од оган, па додадете […]

Живот

Чај за слабеење од три состојки предизвика глобално лудило: Резултати веќе по 24 часа!

Промените ќе ги почувствувате веднаш, а веќе по седум дена ќе изгубите и  до  8см во обем на половината.Рецептот за слабеење од само три  состојки предизвика глобално лудило, поготово затоа […]

Живот

ПЕТ ПРИЧИНИ зошто да не ги фрлате употребените вреќички од чај!

Ако сакате често да пиете чаеви, ви предлагаме да ги сочувате употребените вреќички, и да очнете да ги употребувате за оддржување на домаќинството!Дали знаете дека изгорениците и модриците можете да […]

Живот

Оваа БИЛКА ги брка комарците, бубашвабите и глувците од вашиот дом- и тоа ЗАСЕКОГАШ! А при тоа, секаде околу нас расте како коров!

Не морате да купувате скапи производи  за да се ослободите од напаст како  што  се комарците, бубашвабите или  други инсекти, па дури  и  глувци. Доволно ќе биде да ја засадите […]

Живот

Драматично ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ на научниците: Врелите напитоци предизвикуваат РАК НА…

Сите ние купуваме чај кога сме настинати, но  доколку  чајот, или некој  друг напиток, се пие врел, тоа може да ја предизвика најтешката  болест на денешницата.Конзумирањето на многу топли напитоци […]