Ознака: чај

Живот

Сакате да се ослободите од акните?Пијте го овој чај?

Акните- бубулици, митесери, гнојници и цисти, настануваат кога мртвите клетки од кожата ги затворат порите, кога постои вишок на себум или кожата е мошне мрсна или кога бактериите предизвикаат запаление. […]

Живот

Еве зошто е важно да пиете чај од камилица секој ден

Американските научници од Универзитетот во Охајо откриле во чајот од камилица апигенин – соединение кое поседува антиканцерогени својства.Клетките на ракот на дојката живеат подолго од обичните и се шират полесно.Соединението […]

Живот

Чај кој го намалува холестеролот и го чисти црниот дроб

Овој чај е вистинска ризница на витамин Ц и ликопен, моќен антиоксиданс кој успешно го намалува зголемениот холестерол. Најдобар избор е за хипертоничарите бидејќи ефикасно го намалува крвниот притисок. За […]

Живот

Овој чај го спречува развојот на рак, а досега не сте чуле за него

Истражувањата покажуваат дека чајот од оваа билка го успорува развојот на тумор и го спречува настанувањето на малигните ќелии.Мача е познат зелен прав кој одамна е дел од јапонската традиција. […]

Живот

ОНКОЛОЗИТЕ ШОКИРАНИ: Оваа тревка може да го убие ракот за 48 часа

Практично предизвикува самоубиство на ќелиите на ракот, без никаков ефект на здравите ќелии како што е случај со хемотерапијата.Група научници од Универзитетот Виндзор почнале да истражуваат различни тревки со цел […]

Живот

Чајот во кесички може да биде КАНЦЕРОГЕН доколку прво не го направите ова

Сите знаеме дека чајот е исклучително здрав, но исто така може да биде и многу опасен доколку го користите оној во кесички.Чајот има бројни позитивни дејства на нашето здравје, меѓутоа […]

Занимливости

Феноменален ТРИК како за минута да го спасите скршениот нокт со вреќичка за чај!

Овој метод е особено корисен кога ќе пукне ноктот така да е можете да го исечете, односно пукнатината се протегне во месото и потребно е да почекате да порасне.Овој метод […]