Ознака: чистење

Нега и убавина

Кога црниот дроб е полн со токсини се дебелеете: Со овој напиток исчистете го за 72 часа

Кога црниот дроб е полн со токсини, тогаш не е во сосојба да ја врши својата функција нормално. Многумина не земаат во предвид дека празен црн дроб е оној кој […]

Занимливости

Како нови: Со малку труд вашите патики ќе станат повторно блескаво бели

Белите патики се едни од најпродаваните модели на обувки низ целиот свет, но тука постои еден мал проблем – нивната белина ќе се изгуби за кратко. Но постои решение и […]

Занимливости

Мајка откри ултра едноставен трик кој за минута ја чисти рерната и од најтврдокрони маснотии- генијален совет

Сите знаеме колку непријатно умее да биде рибањето на шпоретите и рерната, ако маснотиите веќе се запекле. Сепак, една мајка на Фејсбук која се занимава со трикови за одржување на […]

Занимливости

Како да го организирате вашето домашно опкружување за подобро ментално здравје?

Купот облека за перење и многуте домашни обврски можат да бидат навистина заморни. Доколку не ги изведете правилно, нередот може навистина да влијае врз вашиот живот. Некои луѓе веруваат дека […]

Живот

Кинезите откриле евтин материјал што отстранува 99,9999% од бактериите во водата

Едно ново откритие од Кина има потенцијал да им овозможи чиста вода за пиење на милиони луѓе ширум светот. Можеби најдоброто нешто за ова откритие е што процесот е напојуван […]

Живот

Генијален трик за чистење чевли од превртена кожа за кој сè уште не сте слушнале!

Чизмите, штиклите и салонките од превртена кожа се класици кои не подлежат на трендови и веруваме дека секоја од вас има барем еден таков пар во шкафот со чевли. Со […]