Ознака: шалке

Меѓународен фудбал

Шалке: Арсенал нема пари за Хунтелар

Се погласни се шпекулациите дека Арсен Венгер во јануарскиот трансфер-период ќе го доведе холанѓанецот Клас Јан Хунтелар во редовите на Арсенал. Сепак, тимот на Шалке потенцира дека англискиот премиерлигаш нема […]

Меѓународен фудбал

Фарфан во Јуве

Јувентус е спремен да одвои 15 милиони евра за првотимецот на Шалке, Џеферсон Фарфан, доколку Тео Волкот постигне договор со Арсенал околу продолжување на договорот. Германските медиуми пренесуваат дека Јувентус […]