Ознака: шампиони

Ракомет

Браво момци! Вардарци објавија победничко селфи од соблекувалната

Вардар е нов шампион на Европа, откако во финалето на Лигата на шампиони го совладаа Веспрем со 27-24. Македонскиот гигант играше добар меч од самиот почеток, иако на стартот на […]

Ракомет

ВИДЕО: Дали је ово могуче? Коментаторите во шок по подвигот на Вардар!

„Нешто неверојатно, дали е ова можно, ова е бајка која сè уште трае“, беа само дел од зборовите на коментаторите на директниот пренос на финалето на Лигата на шампионите меѓу […]

Ракомет

„Вардарци“ во екстаза: Радувајте се шампиони – заслуживте!

Како бајка, како приказна која подава рака од фикцијата кон стварноста – Вардар стана шампион на Европа! Вторпат! Во финалето, црвено-црните го совладаа Веспрем со 27-24. Wild celebrations from an […]

Ракомет

Панорамскиот автобус подготвен за европскиот шампион Вардар

Два панорамски автобуси на Јавното сообраќајно претпријатие брендирани во знакот и боите на ракометниот клуб Вардар се подготвени за дочекот на европските шампиони.  Вардарци по слетувањето на аеродромот “Александар Велики” […]

Ракомет

Шампионите пристигнуваат во 11:15 на аеродром- еве каде ќе се движат потоа

Градот Скопје утре на плоштадот „Македонија“ ќе организира пречек на ракометарите на Ракометниот клуб „Вардар“, по освоената титула во Европската лига на шампиони во Келн, Германија.Ракометарите на РК „Вардар“ се […]

Меѓународен фудбал

Започнува нокаут фазата во ЛШ

Со натпреварите помеѓу Селтик и Јувентус, односно Валенсија и Пари Сен Жермен ќе стартува осмина финалната фаза во Лигата на шампиони. Лидерот во шкотскиот шампионат, Селтик, со пласманот меѓу најдобрите […]