Ознака: Ѓоковиќ

Сцена

Новак и Јелена се РАЗВЕДУВААТ?

Досега се веруваше дека Ноле и Јелена имаат совршен брак. Парот во 2014 година го доби и синот Стефан.Италијанскиот весник „Газета“ објави сензационална вест дека најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ […]

Сцена

Ноле и Јелена се ПРЕСРЕЌНИ родители: Прв пат објавија слика од малиот Стефан!

Еден од најпознатите парови на светот, Јелена и Новак Ѓоковиќ, во октомври 2014, станаа горди родители на синот Стефан.Од тогаш, тие вешто кријат како изгледа нивниот прв син, но Јелена […]

Сцена

Новак Ѓоковиќ во креветот на Моника Белучи

Моментално најдобриот тенисер на светот, србинот Новак Ѓоковиќ, деновиве ќе го посети режисерот Емир Костурица во неговиот град – Дрвенград и ќе престојува во истиот апартман во кој престојуваше и […]

Останати спортови

Ѓоковиќ и Серена Вилијамс најдобри во изборот на ИТФ

Меѓународната тениска федерација (ИТФ) ги прогласи Србинот Новак Ѓоковиќ и Американката Серена Вилијамс за најдобри играчи за изминатата година. Новак Ѓоковиќ, првиот тенисер на светската ранг-листа, оваа награда ја доби […]