Ознака: ѓубре

Занимливости

Наместо ѓубре фрлил цело богатство, оваа грешка ќе го боли цел живот

Египетски државјанин кој живее во Кувајт фрлил 8.000 кувајтски динари (околу 22.000 евра) во ѓубре поради небрежност, пишува Ал Калеј, дневен весник од Обединетите Арапски Емирати. Откако подигнал пари од […]

Занимливости

БИЗАРНО: Библиотекарка на својата тераса чувала над 30 мртви мачки

БИЗАРНО: Библиотекарка на својата тераса чувала над 30 мртви мачки Од станот биле изнесени 1.300 вреќи ѓубре! Отстранувањето на сметот е платено околу 200.000 денари! Библиотекарка и нејзината ќерка, со пречки во […]

Скопје

Скопје се гуши во смет. Состојба денеска, 13 април 2020

Скопје се гуши во смет. Состојба денеска, 13 април 2020 Фотографиите се на нашата редакција. На терен се уверивме како стојат работите. Немаше денеска испразнет контејнер каде што поминавме. За […]

Балкан

Јадранското Море исфрли тони ѓубре кај Дубровник

Стотици тони пластичен и друг отпад се исфрлаат од Јадранското Море при секоја посилна бура, а најпогодени се бреговите на островите, но и подрачјето на Дубровник. Според „Далмација данас“ најчесто […]

Занимливости

Претурала по ѓубре во депонија и најде многу пари: Нејзиниот живот од беда, стана бајка за неколку минути

Девојка имала неверојатна среќа кога претурајќи по ѓубре во депонија нашла многу пари, а поради приказната и камерите кои веднаш дошле на местото на настанот, таа нашла и работа и […]

Занимливости

Фото: Овој дедо живеел 30 години со седум тони ѓубре

Осумдесет и тригодишниот вдовец Џон од Лутон, Англија, цели триесет години живеел во куќа полна со смет, што го „собирал“ сиве овие години.Неговата дневна и софата биле целосно затрупани во […]

Живот

Студент примил пакет од мајка му, но во него немало чиста облека и храна: Се запрепастил кога видел што му пратила…

Студент од американскиот факултет Венсминстер во Пенсилванија се запрепастил кога примил пакет во кој наместо чиста облека и колачи на кои се надевал од својата мајка од Мериленд пронашол нешто […]