Ознака: ѕвезда

Занимливости

Дали знаевте зошто се става ѕвезда на врвот на елката – колку е силна нејзината симболика

Ѕвезда, ангел или нешто друго. На врвот на елката луѓето ставаат разни украси, но на крај најважно е да ви се допаѓа вашиот избор. Меѓу различните форми што ги избираат […]

Сцена

Ова слатко девојче било напуштено од својот татко кога имала 2 месеци – денес е најпопуларна ѕвезда

Родена е во 1988 година, а нејзината мајка тогаш имала 18 години. Британската мега ѕвезда Адел, останала без својот татко кога имала само 2 месеци.Во 2009, Адел освоила две Греми […]

Сцена

Го стопи мразот на Златибор: Ѕвездата на Гранд без шминка и во костим за капење

Вака се релаксира пеачката по новогодишниот настап.Ѕвездата на “Гранд”, Теа Таировиќ по настапот за дочекот на Новата година се одмора на Златибор.  Таа ги сподели своите фотографии на социјалните мрежи […]

Занимливости

Науката се уште нема објаснување за ѕвездата засенета од непознат објект

Неодамна, светот беше фасциниран од мистеријата на KIC 8462852.Научниците не можат да го објаснат погрешното треперење на ѕвездата. Се појавија теории дека планета во поминување направила сенка врз неа, или […]

Меѓународен фудбал

Са Пинто нов тренер на Црвена звезда

Португалецот Рикардо Са Пинто е именуван за нов тренер на фудбалскиот клуб Црвена звезда од Белград. На клупата Са Пинто го наследи Александар Јанковиќ, кој по серијата лоши резултати во […]