Ознака: јаболка

Кулинарство

Џем од јаболка како лек – Еве зошто го нарекуваат „слатка инфузија“

Џемот од јаболка како лек е природно средство за подобрување на дигестијата, прочистување на кр-вта и зголемување на железото кај луѓе кои патат од анемија. Јаболковиот џем го јакне имунитетот […]

Кулинарство

Лесен колач со јаболка

Пробајте го најлесниот и највкусниот рецепт за колач со јаболка. Потребни ви се само шест состојки кои најверојатно ги имате дома: јаболка, шеќер, брашно… За потребните состојки и начинот на […]

Кулинарство

Од килограм јаболка настанува слатко чудо: Торта која мора да ја пробате, рецептот ќе ве воодушеви

Вкусна и убава торта од јаболка – задолжително направете ја бидејќи сигурно ќе ви се допадне, брзо се прави и е идеална за овие зимски денови… Потребни состојки: За кора: […]