Ознака: ќофте

Кулинарство

Мароканско ќофте во сос од домати- фин, егзотичен вкус!

Доколку  сакате да го  освежите своето мени и  да зготвите нешто  егзотично, пробајте го овој  рецепт за одлично  јадење од јунешко месо и  ароматични  зачини. Подготовката воопшто не е комплицирана.Состојки: […]