Ознака: 18 години

Свет

САД одбележуваат 18 години од терористичките напади на 11 септември (ВИДЕО)

Во САД денес ќе бидат одбележани 18 години од терористичките напади на 11 септември 2001 година во Њујорк и Вашингтон. Терористите од Ал-Каеда киднапираа авиони кои потоа удрија во кулите […]

Вести

Осумнаесет години од загинувањето на армиските резервисти кај Љуботенски бачила

По повод 18-годишнината од загинувањето на осумтемина армиски резервисти кај месноста Љуботенски бачила, делегација од кабинетот на Претседателот на Република Северна Македонија, денеска ќе положи цвеќе на спомен-обележјата во селата […]

Сцена

Фото: ВАКА изгледала Лепа Брена на личната карта кога имала 18 години!

 Прва лична ката, 18 години, тогаш Фахрета Јахиќ, денес Живојиновиќ – стои во описот на сликата.Една од најголемите музички ѕвезди на просторите на поранешна Југославија секако е Лепа Брена. Тоа […]