Ознака: barcelona

Меѓународен фудбал

(видео) Магичниот Андрес Иниеста!

Андрес Иниеста покажа зошто многумина го сметаат за еден од најдобрите фудбалери на планетата во натпреварот против Спартак. Погледнете како Иниеста “танцува” со топката меѓу своите противници.     

Меѓународен фудбал

Најголемите фаворити за освојување на Лигата на Шампионите

Сега, кога веќе помина добар дел од сезоната 2012/2013, конечно можеме да започнеме да шпекулираме кои се најголемите фаворити за освојување на најпрестижниот светски трофеј во клупска конкуренција. Иако сме […]