Ознака: BMW

Автомобилизам

Tesla го надмина и BMW по пазарна вредност

Компанијата Tesla Motors го надмина BMW по пазарна вредност, откако при затворањето на берзите во петокот, нејзините акции „рипнаа“ за 1,6%. Така производителот на електрични возила веќе вреди 61,6 милијарди […]

Сцена

Вељко Ражнатовиќ ја покажа својата НОВА ЉУБОВ!

Уште пред неколку дена Милан Маринковиќ на својот Инстаграм профил објавил видео во  кое го пробува новиот автомобил со внукот Вељко Ражнатовиќ, но сега е евидентно дека пробата била успешна.Синот […]

Технологија

Луксузна ски-жичарница со автомобилски ентериер

Leitner и BMW ги здружија силите и знаењата и направиле кабина за жичарница со извонредно луксузен ентериер, кој потсетува на оној на лимузината BMW 7.  Ултра модерната “Sigma Diamond” жичарница […]

Автомобилизам

BMW M8 – новиот суперавтомобил пристигнува во 2016

Сите очекуваат BMW да понуди нов суперавтомобил во блиска иднина, а последните гласини велат дека новиот модел ќе го оживее легендарното M1 име на компанијата. Гласините велат дека автомобилот ќе […]