Ознака: Chelsea

Меѓународен фудбал

Тактичка анализа на натпреварот Јувентус – Челзи

Јувентус беше домаќин на актуелниот европски шампион Челзи на својот стадион во Торино вчера, од каде сините заминаа поразени со резултат од 3-0. Сите очекувавме да гледаме тежок натпревар, но се чини […]

Меѓународен фудбал

Најголемите фаворити за освојување на Лигата на Шампионите

Сега, кога веќе помина добар дел од сезоната 2012/2013, конечно можеме да започнеме да шпекулираме кои се најголемите фаворити за освојување на најпрестижниот светски трофеј во клупска конкуренција. Иако сме […]