Ознака: manchester city

Меѓународен фудбал

Тактичка анализа на натпреварот Манчестер Сити – Реал Мадрид

Да погледнеме на кратко што всушност се случуваше во еден од најквалитетните дуели кои можевме да ги замислиме во Лигата на Шампионите оваа сезона – Манчестер Сити – Реал Мадрид. […]

Меѓународен фудбал

Манчестер Сити ја доби трката за “Балканскиот Меси” – Ален Халиловиќ

Манчестер Сити наводно ја добил трката за потписот на Ален Халиловиќ, сензацијата на Динамо Загреб, момчето кое веќе доби име “Балканскиот Меси”.  Тимот на Роберто Манчини се бореше со страшна […]

Меѓународен фудбал

Манчестер Сити : Реал Мадрид – играчи на кои треба да им обрнете внимание

Може да се каже дека групната фаза во Лигата на Шампионите оваа година не може да понуди поквалитетен дуел од овој.  Шампионите на Англија и Шпанија влегуваат во двобој, откако […]