Ознака: real madrid

Меѓународен фудбал

Тактичка анализа на натпреварот Манчестер Сити – Реал Мадрид

Да погледнеме на кратко што всушност се случуваше во еден од најквалитетните дуели кои можевме да ги замислиме во Лигата на Шампионите оваа сезона – Манчестер Сити – Реал Мадрид. […]

Меѓународен фудбал

Бекам повторно во Реал Мадрид по желба на Флорентино Перез

Флорентино Перез е заинтересиран да го врати Бекам во Реал Мадрид, но овој пат во улога на амбасадор на клубот.  Англичанецот мина 4 сезони на Сантијаго Бернабеу пред да потпише за […]

Меѓународен фудбал

Манчестер Сити : Реал Мадрид – играчи на кои треба да им обрнете внимание

Може да се каже дека групната фаза во Лигата на Шампионите оваа година не може да понуди поквалитетен дуел од овој.  Шампионите на Англија и Шпанија влегуваат во двобој, откако […]

Меѓународен фудбал

Најголемите фаворити за освојување на Лигата на Шампионите

Сега, кога веќе помина добар дел од сезоната 2012/2013, конечно можеме да започнеме да шпекулираме кои се најголемите фаворити за освојување на најпрестижниот светски трофеј во клупска конкуренција. Иако сме […]