Ознака: xbox

Технологија

Новиот X-box на Мајкрософт пристигнува за празниците – наредната година

Новата генерација на конзолата X-box на Мајкрософт треба да излезе во продажба пред Божиќ наредната година, објави Bloomberg. Сегашната верзија е на пазарот веќе 7 години, па време е за хардверска […]