Татко на две малолетни деца починал на лице место: Го изболе до смрт бидејќи им рекол…

Уапсениот Марко Петковиќ (19) и Иван Асоди (20), во полициска станица се бранеле дека го усмртиле Саша Јоксиќ (40) случајно при борба, пред портите на една црква, иако жртвата имала дури три убодни рани. Петковиќ и Асоди, кои се блиски пријатели, во полицијата упорно негирале дека имале намера да убијат татко на две малолетни деца.Веднаш по убиството на Јоксиќ и повредувањето на неговиот пријател Драган Јовановиќ (22), осомничените истрчале од црквата на Св. Пророк Илија во Враниќ, Србија и избегале со автомобил.
Мотивот за убиството на Саша не можел да биде побизарен. Имено, тој им довикнал на момчињата да не уринираат во дворот на црквата.
Тие биле разгневени од неговата изјава и го нападнале. Епилогот од тепачката била смрт на Јоксиќ.
Одредена им е мерка притвор, а спроведени се во обвинителството по полициската кривична пријава за тешко убиство.Веднаш по убиството на Јоксиќ и повредувањето на неговиот пријател Драган Јовановиќ (22), осомничените истрчале од црквата на Св. Пророк Илија во В

Пронајдете не на следниве мрежи: