Тато ми недостигаш секој ден се повеќе: Ќерката на бестрашниот љубител на природата се уште жали по својот татко

Loading...

Кога пред неколку дена на својот Инстаграм профил напишала дека сака некого, целиот свет претпостави дека Бинди Ирвин(16) ќерка на Стивен Ирвин е среќно вљубена. Но, младата Бинди објаснила дека се работи само за сеќавање на нејзиниот покоен татко, кој загина во 2006 година во борба со отровна ража. Со секој изминат ден на Бинди се повеќе и недостига нејзиниот татко.Бинди имала само осум години кога нејзиниот бестрашен татко, кој секојдневно се соочувал со огромни алигатори, загинал во борба со ража. Како што минатиот викенд беше Ден на татковците во Австралија,убавата Бинди на Инстаграм споделила неколку фотографии и цитат од од својот сакан татко.
„Со секој поминат Ден на татковците, ми недостига се повеќе. Овој викенд сакав да ги споделам сите прекрасни моменти кои ги имав со мојот татко. Се надевам дека ќе инспирирам и други луѓе да ги сакат и ценат оние кои се уште се со нив, и да запомнат дека безусловната љубов е смислата на животот“, вели Бинти.

Таа со своите пријатели на оваа социјална мрежа споделила фотографија на која му помага на својот татко во средување на даска за сурфање. Покрај фотографијата напишала неколку зборови кои ги допреа сите фанови на овој бестрашен човек, но и сите ќерки кои ги сакаат своите татковци.
“Сега е викенд на Денот на татковците во Австралија. Тато, ми недостигаш секој ден. Ти си мојот суперхерој и целиот мој свет. Би сакала ди си овде, но ќе дадам се да бидеш горд на мене. Те сакам повеќе отколку можам да искажам со зборови. Засекогаш и секогаш“, напишала младата Бинди.

 Бинди имала само осум години кога нејзиниот бестрашен татко, кој секојдневно се соочувал со огромни алигатори, загинал во борба со ража. Како што м

loading...
Loading...