Тажна вест го опколи регионот: Во поплавите загина 17-годишна актерка!

Loading...

Во поплавите во Словенија во саботата загина 17-годишната актерка Лара Сафран. Таа во филмот за младите „Улога за Ема“ ја играше насловната ролја, чија шпто премиера се очекува.Нејзиното тело е најдено во саботата во близина на Целје, а загинала кога надојдената река го однела службеното возило на словенечкиот автоклуб.
Автомобилот го управувал нејзиниот роднина, 30 годишник, чие тело е најдено во неделата утрото.Нејзиното тело е најдено во саботата во близина на Целје, а загинала кога надојдената река го однела службеното возило на словенечкиот автокл

loading...
Loading...