Тепачка помеѓу двајца познати кошаркари

Според информациите на ЕСПН на тренингот на НБА лигашот Бруклин имало физичка пресметка меѓу Босанецот Мирза Телетовиќ и неговиот соиграч Ендрју Блатше.Истиот извор тврди дека соиграчите за да ја запрат тепачката морале да ги разделуваат Телетовиќ и Блатше . Интересно тренерот на Бруклин легендарниот Џејсон Кид не гледа ништо лошо во оваа тепачка. „Тоа е добра работа . Тоа е конкуренција . вакви работи се неизбежни во тим кој се натпреварува на високо ниво“, изјави Кид . Слично размислува и најдобриот кошаркар на Нетси Дерон Вилијамс. „Јас вакви тепачки гледам секоја година ,најмалку по десетина. Ова беше типична НБА тепачка“, порача Вилијамс.Истиот извор тврди дека соиграчите за да ја запрат тепачката морале да ги разделуваат Телетовиќ и Блатше . Интересно тренерот на Бруклин легендарни

Пронајдете не на следниве мрежи: