Тешка несреќа: Цеца спасувала повредени од скршениот автомобил

Три лица се повредени во сообраќајна несреќа на улицата Љутиц Богдан во Белград, а за помош на повредените прва дотрча Светлана Цеца Ражњатовиќ која живее во непосредна близина.Три лица се повредени во сообраќајна несреќа која се случила околу 3.30 часот, на улица Љутиц Богдан во Белград, кај стадионот Црвена Ѕвезда.
Несреќата се случила кога автомобил „Поло“ со голема брзина удрил во бандерата покрај патот. Ударот бил толку силен што ја разбудил пејачката Цеца Ражњатовиќ која живее во близина.
Таа веднаш истрчала од дома, повикала брза помош и полиција и прва им пришла на повредените.
Поради деликатноста на ситуацијата, пожарникарите ги извадиле повредените од автомобилот, и веднаш ги транспортирале во Ургентен центар.
Повредените личности за среќа се надвор од животна опасност.Три лица се повредени во сообраќајна несреќа која се случила околу 3.30 часот, на улица Љутиц Богдан во Белград, кај стадионот Црвена Ѕвезда.

Пронајдете не на следниве мрежи: