Тешка сообраќајка помеѓу Прилеп и Македонски Брод!

Од 10:30 часот, на планински превој помеѓу Прилеп и Македонски Брод поради сообраќајна незгода, сообраќајот е во прекин во двата правци, информираат од АМСМ.Се уште нема информации за евентуални жртви или повредени.Се уште нема информации за евентуални жртви или повредени.

Пронајдете не на следниве мрежи: