Тешка сообраќајна несреќа во Свети Николе

Loading...

Увид на лице место извршила екипа од ПС-Свети Николе.На 03.06.2017 година околу 16.30 часот во Свети Николе, на крстосницата на ул.,,11-та Македонска Бригада“ и ул.,,29-ти Ноември“ се случила сообраќајна незгода помеѓу ТМВ ,,Мерцедес“ управувано од Д.Б.(35) од Свети Николе и  мотоцикл ,,Кавасаки“ без регистарска табличка управуван од К.Л.(19) од Свети Николе.
Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил Д.Б. кој со возило на итна помош е пренесен во КЦ-Штип за укажување на лекарска помош, а потоа во КЦ-Скопје каде му се констатирани тешки телесни повреди и се наоѓа во животна опасност.
Увид на лице место извршила екипа од ПС-Свети Николе.На 03.06.2017 година околу 16.30 часот во Свети Николе, на крстосницата на ул.,,11-та Македонска Бригада“ и ул.,,29-ти Ноември“ се случ

loading...