Тетекс ќе добие руски сопственици?!

Постои можност тетовскиот тим Тетекс наскоро да добие руски сопственици. Актуелното раководство на клубот договори заедничка соработка со руски бизнисмени во следните шест месеци во обид да се избегне испаѓањето од елитата.Според информациите, Русите добиле зелено светло да го превземат раководењето на клубот, а Тетекс повтoрно своите натпревари ќе ги игра во Тетово, а не во Скопје како што беше практика во минатиот период, пренесе Република.
Договорот ќе важи за наредните шест месеци, односно за пролетниот дел од првенството.
Тетекс ќе биде вториот македонски тим со руски капитал, по екипата на Вардар чиј сопственик е Сергеј Самсоненко.Според информациите, Русите добиле зелено светло да го превземат раководењето на клубот, а Тетекс повтoрно своите натпревари ќе ги игра во Тетово,

Пронајдете не на следниве мрежи: