ТЕЖОК СУДАР: Сoвозачот загинал на лице место!

Еднo лице смртно настрадало а две се повредени во судар кој синоќа се случил околу 21- 50 часот на улицата Вуковарска во Сплит. Се судриле два автомобило со сплтиски регистарски ознаки, опел астра и ауди.Од силината на ударот сoвозачот од опел астрата загинал на лице место, а возачот е тешко повреден.
Според положбата на автомобилот и трагите на улицата се претпоставува дека аудито удрило во опел астрата. Од силината на ударот сoвозачот од опел астрата загинал на лице место, а возачот е тешко повреден.
Според положбата на автомобилот и трагит

Пронајдете не на следниве мрежи: