TИБЕТАНСКИ ЛЕК ПРОТИВ МОЗОЧЕН УДАР, ИНФАРКТ…

Loading...

Стариот тибетски лек, кој ги чисти крвните садови, спречува инфаркт, мозочен удар, ангина пекторис, но и го подмладува организмот, се пие 25 дена на празен стомак.Подготовка: За овој лек потребни се 300 грама лук и еден килограм лимон со кора. Двете состојки ситно се мелат и се ставаат во 1,5 литар зовриена вода. Садот се поклопува и се остава на тивок оган не подолго од 15 минути. Потоа се отстранува од шпоретот, се остава смесата да се разлади и се става во тегла со капак.
Најдобро е да се зема наутро, а се препорачува дневна доза од 0,5 децилитри. Се прави пауза од 10 дена, а потоа се повторува постапката.
Повеќе на mkd-news.comПодготовка: За овој лек потребни се 300 грама лук и еден килограм лимон со кора. Двете состојки с

loading...
Loading...