Тијана со фантастичен настап на ТЛЗП

Loading...

Популарната македонска пејачка Тијана Дапчевиќ синоќа настапи во првата емисијата од четвртата сезона на популарното шоу „Твоето лицe звучи познато“ и тоа во улога на Здравко Чолиќ.Целосно непрепознатлива, со сменето лице, коса, стајлинг како Чола и секако  умешно модифициран вокал, а во имитацијата облечени во розови фустанчиња  и се приклучија и Жељко Сашиќ, Скај Виклер, Чипи и Неша Бриџис, кои беа дел од претходната сезона на ТЛЗП.
 
Целосно непрепознатлива, со сменето лице, коса, стајлинг како Чола и секако  умешно модифициран вокал, а во имитацијата облечени во розо

loading...