Тимур Дибиров со најдобриот гол на сезоната

Ракометарот Тимур Дибиров го постигна најубавиот гол на сезоната, на натпреварот од ЕХФ Лигата на Шампионите меѓу Вардар и Металург. Според порталот “handball planet”, Дибиров освоил 24 % од гласовите, на гласањето на повеќе од 7000 посетители. Тимур е на првото место е со 24 % од гласовите, пред ракометарката на европскиот шампион Ѓер, Анита Горбич со 22 % и романскиот ракометар Мариус Ставроситу со 19 проценти. 
Тимур е на првото место е со 24 % од гласовите, пред ракометарката на европскиот шампион Ѓер, Анита Горбич со 22 % и романскиот ракометар Мар

Пронајдете не на следниве мрежи: