Тој бил најголемата љубов на Цеца- денес повторно се сретнаа

Loading...

Викендов во еден белградски ресторан се одржала свадба на ќерката на поранешен фудбалер и репрезентативец на Југославија. Се работи за Владан Лукиќ, а неговата ќерка Сара изразила желба на свадбата да и пее Цеца.
 Кога Цеца го земала микрофонот открила детали за поранешната љубов.

-Јас дојдов овде преку врска од пред 30 години, кога Влада и јас се запознавме, а знаеше на време со кого треба да се забавува, со пејачка. Шега на страна, Сара сакаше јас да и пеам на свадба. Гледам дека сте убаво расположени, рекла Цеца која дошла во придружба на ќерка си Анастасија.
Парот се запознал кога пејачката имала 15, а поранешниот фудбалер 18 години. Вака изгледа Владан Лукиќ после 30 години.
Кога Цеца го земала микрофонот открила детали за поранешната љубов.

loading...